اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

به سایت توت فرنگی خوش آمدید , جهت عضویت در سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

با کودک مهر طلب چگونه رفتار کنیم؟

با کودک مهر طلب چگونه رفتار کنیم؟

مهر طلبی در کودکان و حتی بزرگسالان اصلا خوب نیست. کودکی که از اول عادت به مهر طلبی کند در بزرگسالی هم این کار را میکند. کودک مهر طلب در کودکی و بزرگسالی بخاطر تایید دیگران هر کاری میکند و ممکن است بخاطر این مدل رفتار بسیار آسیب ببیند. کودکان مهر طلب گاها پرخاش میکنند و جیغ و داد میکنند این کار مهر طلبی را بیشتر میکند چرا که این رفتار نوعی توجه و اینکه محبت دیگران را به خود جلب کنند.

کودک مهر طلب

بعضی رفتار ها باعث میشود تا مهر طلبی در کودکان کمتر شود و یا حداقل تشدید نشود و زیاد نشود. وقتی کودک شما کار اشتباه میکند اورا دعوا نکنید و به او احساس گناه ندهید و با کودک خود حرف بزنید او را ارام کنید. دائم به او نگویید که این کار را کردی دوستت ندارم. چون او محبت را در دیگران طلب میکند و مهر طلبی او بیشتر میشود به او بگویید عزیزم من این کار تورا دوست ندارم. به او بگویید که او را دوست دارید و این رفتارش برایتان قابل قبول نبوده. چون کودکی که حس کتد دوستش ندارید مهر طلب میشود و تن به هر کاری میدهد در کودکی و بزرگسالی تا مورد محبت و تایید قرار گیرد.

به زور انتخاب خود را به او تحمیل نکنید. به او نگویید باید این لباس را بپوشی باید کلاس نقاشی بری تا خوب باشی تا دوستت داشته باشم. به او حق انتخاب بدهید اجازه دهید تا خودش کارهایی که دوست دارد انجام دهد و او را مطمئن کنید که حامی او هستید و او را در راه درست راهنمایی کنید. همه جوره حامی او باشید تا کودک برای تایید مهر طلبی نکند و بداند هر اتفاقی بیفتد خانواده حامی او هستند و او را تنها نمیزارن.

از خوشحالی او خوشحال باشید نه نتیجه کار او اگر او تلاش کرده و یک نقاشی کشیده و خوشحال هست نباید شما از او ایراد گرفته و نکات منفی او را بگویید بهتر است از خوشحالی و تلاش او حمایت کنید و خوشحال شوید فارغ از نتیجه ای که پیش می آید. مثلا اگر ریاضی را خوب حل نکرده اما خودش تلاش کرده و خوشحال است از پیشرفتش شما هم از خوشحالی او خوشحال باشید.

جوری با کودک رفتار کنید که خود و رفتار ها و علایق خود را دوست داشته باشد و قبول داشته باشد. با او جوری رفتار نکنید که دائم بخواهد خود را تغییر دهد و به فکر خوشحال کردن دیگران باشد و خود و علایق خود را فراموش کند. جوری نباشد که کودک دائم مراقب رفتار خود باشد و به خاطر دیگران اهداف و علایق خود را نادیده بگیرد. کودک نباید تمام زندگی خود را صرف خوشحالی دیگران و تایید و مهر طلبی دیگران باشد.

دیدگاه ( ۱ )

  1. Привет господа!
    [url=https://mspak.pro/][img]https://i121.fastpic.org/big/2023/0522/a5/9df92a776482c4d4773cd160bba928a5.jpg[/img][/url]
    Профессиональное нанесение логотипов – гарантия положительного образа предприятия и его корпоративной культуры в глазах партнеров и клиентов. Технологическое оборудование нашей компании позволяет работать с любыми типами рекламных носителей и поверхностей, обеспечивая их сочность, яркость и долгий срок службы. Мы заинтересованы, чтобы наша рекламная продукция приносила Вам пользу. Довольный заказчик – это продолжение сотрудничества. Наши специалисты приложат все усилия, чтобы заказ был выполнен максимально качественно и быстро.Рекламно-производственная компания предлагает эксклюзивные условия сотрудничества для рекламных агентств, скидки при больших объемах заказа и точность выполнения требований заказчика. Мы располагаем широким ассортиментом продукции для брендирования и можем предложить самые эффективные технологии нанесения изображений.
    Нам будет приятно видеть у нас на вебресурсе https://mspak.pro/

ارسال نظر شما