اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

به سایت توت فرنگی خوش آمدید , جهت عضویت در سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

پدر شدن ، دنیایی متفاوت برای مردان (قسمت دوم)

پدر شدن ، دنیایی متفاوت برای مردان (قسمت دوم)

تیم پژوهشی سایت توت فرنگی، امروز در ادامه بخش اول، با قسمت دوم و نهایی مقاله جذاب و زیبای “پدر شدن” در خدمت شما همراهان عزیز است.

 

  • آیا میتوانم به طور مناسب خرج کودک خود را بدهم؟

تغذیه، پوشاک و تحصیلات یک فرد دیگر در خانواده هزینه های زیادی را بردوش خانواده میگذارد که هم اکنون آن پول در جای دیگری خرج میشود. هیچ گونه شک و شبهه ای در این باره نبوده و نگرانی در این باره طبیعی است، اما همواره کمک هایی مانند وام های مختلف، کمک اطرافیان و بزرگان فامیل از اضطراب اولیه خواهد کاست. همچنین شما نیاز نیست که همه هزینه هارا انجام دهید. برای مثال اگر همسر شما میخواهد با شیردادن به کودک از هزینه سرسام آور شیرخشک جلوگیری کند، آن را قبول و از او تشکر کنید.

 

  • آیا به دنیا آمدن کودک به معنی پایان استقلال شخصی من است؟

پدر شدن به معنی پایان خوشی های فردی نخواهد بود. این درست است که امکان استراحت شما کمتر خواهد بود و زمان کمتری را در چندین ماه اول که نوزاد در طول شب به خواب نمیرود، برای خود در اختیار خواهید داشت اما زمانی که نوزاد شما خواب بیشتری را داشته باشد، شما و همسرتان دونفره و شخصا زمان بیشتری را برای رسیدن به امور خودتان خواهید داشت. بسیارمهم است که در مسئولیت های مربوط به نوزاد و نگهداری او، با همسر خود همکاری کرده و رابطه خود را تقویت کنید.

در سالهای اولیه، ممکن است که در خیلی از فعالیت ها با نوزادتان سروکله بزنید. یکی از مهمترین و زیباترین آنها، کتاب خواندن برای فرزندتان است. تحقیقات نشان میدهد که کتاب خواندن و صحبت کردن پدر برای نوزاد نقش بسزایی در گسترش ذهن و زبان او خواهد داشت. همچنین از وسایل حمل کودک مناسب استفاده کرده تا بتوانید کودک خود را به بیرون و گردش ببرید.

 

پدر شدن ، دنیایی متفاوت برای مردان

 

  • آیا به دنیا آمدن نوزاد، رابطه شخصی من با همسرم را تغییر میدهد؟

خانم های باردار تغییرات بزرگ فیزیکی، هورمونی و احساسی را تجربه خواهند کرد. این تغییرات ممکن است در بعضی از پدرها نیز مشاهده شود. روند بارداری میتواند در احساسات هردو نفر تاثیر بگذارد. تغییر حالت زوجین در این دوران، فارغ از دلیل به وجود آمدن آن، امری طبیعی است. اما صبر و فهم شما از این مقوله میتواند به هردو نفر کمک بزرگی بکند. به همسرتان برای زدودن هرگونه استرس و نگرانی درمورد مادرشدن و دوران بارداری کمک کنید.

اگر شما در مورد رابطه تان احساس خوشایندی ندارید، هرچه سریعتر آن را درست کنید. بعضی از زوجین به اشتباه گمان میکنند که نوزاد میتواند دوباره آنهارا به هم برگرداند اما واقعیت آن است که نوزاد نمیتواند رابطه خراب زوجین را تعمیرکند!

 

  • چطور میتوانم به همسرم کمک کنم؟

احتمالا پزشک شما در مورد مسائلی که ممکن است سمت و سوی اشتباه بگیرند هشدار داده است. این مسائل مخصوصا زمانی که سنی از شما گذشته باشد بدتر خواهد بود. خانه خود را برای حضور و ورود نوزاد آماده کنید. به تمامی جلسه هایی که پزشک برای همسرتان تدارک دیده بروید و او را تنها نگذارید. از خانواده هایی که نوزادان تازه متولد شده دارند کمک بخواهید و آنهارا در زندگی خود به کاربگیرید.

 

 

دکتر استیون دوشن

( مجموع: ۰ میانگین: ۰/۵)

ارسال نظر شما