اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

به سایت توت فرنگی خوش آمدید , جهت عضویت در سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

پدر شدن ، دنیایی متفاوت برای مردان (قسمت اول)

پدر شدن ، دنیایی متفاوت برای مردان (قسمت اول)

تیم پژوهشی سایت توت فرنگی، امروز با قسمت اول مقاله جذاب و زیبای “پدر شدن” در خدمت شما همراهان عزیز است.

خانم های باردار بسیاری از احساسات و تغییرات را در هنگام بارداری تجربه میکنند. اما بیشتر پدر اولی ها هم احساسات و نگرانی های مخصوص خودشان را دارند. اگر شما احساس ترس، شوک، نگرانی و یا عدم آمادگی میکنید، بدانید که تنها نیستید. مانند خیلی از تغییرات زندگیمان، این مقوله هم نیاز به یک سری تنظیم های خاص درون ما دارد. شما نباید از احساس نگرانی و یا اضطراب خود عصبانی باشید، این حس کاملا طبیعی است.

نوشته ای از یک پدر اولی: قبل از اینکه بچه ام به دنیا بیاید، این ترس را داشتم که زندگی برای من به انتها خواهد رسید. چیزی که آن موقع نمیدانستم این بود که سروکله زدن با بچه ام، بهترین وقت گذرانی است که تا به حال در عمرم داشته ام.

در ادامه به نگرانی ها و راه حل های آنها که ممکن است برای پدران به وجود بیاید خواهیم پرداخت:

 

پدر شدن ، دنیایی متفاوت برای مردان

 

  • آیا من میتوانم از کودک خود به خوبی مراقبت کنم؟

هیچکس از بدو تولد این چیزها را نمیداند، حتی همسر باردار شما نیز به طور کامل این مسائل را نمیداند و به همین منظور کلاس های مخصوص را برایشان درنظر میگیرند. با توجه به اینکه در اطراف شما چه کلاس هایی وجود دارد، پیشنهاد میشود که در هفته ۱۲م بارداری همسرتان و در اواخر ماه هشتم بارداری از کلاس های مخصوص که بعضی از موسسات درنظر میگیرند استفاده کنید. بیشتر این کلاس ها آموزش هایی در مورد تعویض پوشک، نگه داشتن صحیح نوزاد، غذا دادن، گرفتن آروغ نوزاد، خواباندن مناسب نوزاد، نصب کردن صندلی مخصوص نوزاد در خودرو و ایمن سازی خانه برای نوزاد درنظر میگیرند.

در خلال این کلاس ها با پدران دیگری نیز که احساسات مشابه شما دارند روبرو خواهید شد. این رودررویی و تبادل این نگرانی و احساسات میتواند کمک بزرگی برای شما باشد. پرستاران و اساتیدی که این کلاس ها را برگزار میکنند، بارها پدرانی را در حالات و وضعیت های گوناگون دیده اند، پس برای پرسیدن سوالات خود خجالت زده و دودل نباشید.

  • آیا من یک پدر خوب خواهم بود؟

به یادداشته باشید که قرارنیست شما تمامی ویژگی های یک پدرخوب را یک شبه بدست بیاورید. برای چندسال اول، بیشتر مهارت ها براساس کلاس هایی که میروید و تجربیاتی که آن هارا در خلال بچه داری به دست خواهید آورد، کسب میشوند. این نقش هم مانند بسیاری از نقش های دیگریست که شما در طول زندگی داشته اید. زمانی که شما ازدواج کردید، به صورت خودجوش نمیدانستید که چطور یک شوهر مناسب و خوب باشید. این مهارت را در طول زندگی مشترک به دست آوردید.

شما قبل از نصیحت فرزندتان، آموختن رانندگی به فرزندتان، گوشزد کردن رفتارهای مناسب در روابطش و عملکرد صحیح در شغلش، زمان بسیاری خواهید داشت. اگر در هریک از این موارد احساس نیاز کردید، نگران نباشید. از افراد با تجربه و یا کلاس های مخصوص والدین استفاده کنید. صحبت کردن و گذراندن وقت با دیگر پدرها میتواند بعضی از مشکلاتی که شما با آن سروکله میزنید را حل کند.

 

دکتر استیون دوشن 

 

ادامه دارد …

( مجموع: ۰ میانگین: ۰/۵)

ارسال نظر شما