اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

به سایت توت فرنگی خوش آمدید , جهت عضویت در سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

چطور والدین آگاه باشیم؟ + نکات طلایی تربیت کودکان

چطور والدین آگاه باشیم؟ + نکات طلایی تربیت کودکان

چگونه به یک والدین آگاه تبدیل شویم؟ تربیت صحیح این نیست که مادر و پدر و والدین خواسته های کودک را کامل اجابت کرده و هرچه که کودک خواست انجام دهند. والدین آگاه از روش های درست تربیتی استفاده میکنند. انها کودکان را تنبیه میکنند اما با روش صحیح کودک را نمیزنند و به ان برچسب و نکات منفی نمیگویند. اما اگر کودک کار نادرستی کرد کودک را محروم میکنند. مادران و والدین اگاه با حرف های بی اساس و نظر های دیگران کودک را تربیت نمیکنند. انها سبک خودشان را دارند و روش خود را دائم بر اثر رفتار و گفتار دیگران تغییر نمیدهند.

والدین آگاه

والدین آگاه

در ادامه این مقاله از مجله توت فرنگی با چندین نکته کلیدی و کاربردی برای تبدیل به والدین آگاه آشنا خواهید شد:

  • والدین اگاه با گریه و جیغ فرزند قوانین خانه را تغییر نمیدهند و پایه و قوانین خانه انها ثابت است.
  • والدین اگاه به دنبال برنده شدن نیستند و همدیگر را تخریب نمیکنند انها میدانند کودک اگر احترام بین انها را ببیند به انها احترام میگذارد.
  • والدین اگاه قوانین را به کودک اموزش میدهند، اگر کودک چند بار انجام نداد به او توهین نمیکنند و به کودک برچسب منفی نمیزنند. کودک را تخریب نمیکنند بلکه چندین بار قوانین را به کودک اموزش میدهند و در اخر از شیوه تنبیه به صورت محرومیت استفاده میکنند.
  • والدین اگاه با کودک با شخصیت و کلمات مودبانه با احترام رفتار میکنند. به جای اینکه کودک را دعوا کنند و دایم از او بخواهند درست صحبت کن با کودک درست صبحت میکنند و میدانند که کودک یاد میگیرد و از ان کلمات استفاده میکند.
  • والدین اگاه برای کودک احترام قایل هستند. انها میدانند باید کودک را شخص مهم تلقی کنند. پاسخ کودک را میدهند و او را به کار های دیگر ارجح میدانند.
  • والدین اگاه برای بچه خود حرمت قایل هستند. انها را تحقیر نمیکنند، کودک میداند مدافع دارد و همیشه از کودک خود دفاع میکنند. او را با بقیه مقایسه نمیکنند. میدانند که مقایسه اعتماد به نفس و پیشرفت کودک را نابود میکند.
  • والدین اگاه میدانند هرچه بیشتر برای کودک خود وقت بگذارند و توجه کنند کودک انها بیشتر پیشرفت میکند. پس وقت زیادی برای بازی با کودک خود میگذارند و در ان زمان کودک را مورد توجه قرار میدهند.
  • والدین اگاه برای کودک خود زیاد کتاب میخوانند و حتی مسایل تربیتی و اموزشی را به صورت داستان به او اموزش میدهند.
  • والدین اگاه با کودک خود زیاد صحبت میکنند و نظرات او را در مسایل میپرسند و در جایی که بشود اجرا میکنند.
  • والدین اگاه نکات طلایی را یاد میگیرند و کودکی سالم از لحاظ سلامت روان تربیت میکنند.

ارسال نظر شما