اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

به سایت توت فرنگی خوش آمدید , جهت عضویت در سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

هرآنچه که باید راجع به تب کودکان بدانید (قسمت اول)

هرآنچه که باید راجع به تب کودکان بدانید (قسمت اول)

تیم آموزشی سایت توت فرنگی با قسمت اول مبحث مهم “تب کودکان” در خدمت شما عزیزان است.

  • تب در کودکان به چه معنی است؟

اگر گمان میکنید که کودکتان تب دارد، پیشانی کودک خود را ببوسید و یا لمس کنید. اگر فکرمیکنید که کودکتان داغ تر از حد طبیعی خود است، احتمالا درست فکر میکنید. اگر دمای بدن بالاتر از بازه طبیعی باشد، آن را “تب” می نامیم.

معمولا “تب” نشانه ای از جنگ سیستم ایمنی بدن با عفونت ها است. دمای بدن کودک خود را اندازه بگیرید و شک خود را برطرف کنید. این حرکت به شما و دکترتان کمک خواهد کرد تا نوزاد شما را به وضعیت مطلوب برگرداند.

بیشتر دکترها و آکادمی متخصصین کودک آمریکا، دمای طبیعی بدن کودک را از ۳۶تا۳۸ درجه سانتیگراد درنظر میگیرند. درجه تبی بالاتر از ۳۸درجه سانتیگراد، نشانه تب در کودک شما است.

  • نشانه های یک “تب” جدی چیست؟

درجه بالای حرارت، تنها نشانه یک تب جدی در کودکان نیست. سن نیز یک پارامتر مهم است. تب در نوزادان زیر ۳ماه بسیار جدی است. رفتار، یک فاکتور دیگر برای جدی بودن تب است. یک درجه حرارت بالا که کودک شما را از بازی کردن و غذا خوردن معمولی بازندارد، نمیتواند خیلی جدی باشد.

به یاد داشته باشید که دمای بدن همه افراد در اواخر بعد از ظهر و اوایل صبح بالا رفته و از نیمه شب تا اوایل صبح پایین می آید. این چرخه طبیعی تنظیم دمای بدن ما توضیح میدهد که چرا متخصصین بر گرفتن درجه تب در اواخر بعد از ظهر و اوایل صبح تاکید کرده اند.

 

تب کودکان

 

  • چه زمانی نیاز است که به دکتر مراجعه کرد؟

شما بهترین کسی هستید که میتوانید قضاوت کنید کودک شما واقعا مریض است یا خیر. پس زمانی که این نگرانی بر شما غالب شد، فارغ از درجه حرارت کودک، به پزشک مراجعه کنید. اما در حالت کلی به نکات زیر توجه کنید:

  • اگر نوزاد شما زیر ۳ماه سن و درجه حرارت بالای ۳۸ درجه سانتیگراد دارد، سریعا به پزشک مراجعه کنید. نوزاد در این سن نیاز دارد تا برای یک عفونت و یا بیماری جدی بررسی شود.
  • اگر نوزاد شما ۳ماه و یا بیشتر سن دارد، مهمترین فاکتور طرز رفتار و ظاهر او است. اگر حال نوزاد مطلوب بوده و به اندازه کافی مایعات دریافت میکند نیاز نیست نگران اوضاع باشید. مگر اینکه درجه حرارت خیلی بالا باشد و یا بیشتر از ۲۴ساعت طول بکشد.
  • آکادمی متخصصین کودک آمریکا، پیشنهاد میدهد که برای نوزادان ۳تا۶ ماه و با درجه حرارت ۳۸ و بالاتر به پزشک مراجعه شود. همچنین برای نوزادان بالاتر از ۶ماه، درجه حرارت ۳۹/۴ درجه سانتیگراد و بالاتر معیار قرار گرفته است. همچنین نشانه های کم اشتهایی، سرفه، گوش درد، خواب و نق نق های غیرطبیعی، استفراغ و اسهال می تواند دال بر داشتن تب باشد.

همچنین مراجعه به پزشک متخصص در موارد زیر پیشنهاد میشود:

  • اگر نوزاد شما چهره ای بی رنگ یا کمرنگ و یا خیلی سرخ داشته باشد. همچنین نوزادی که کمتر از حد طبیعی پوشک خود را خیس میکند، موردی مشکوک به حساب می آید.

 

منبع: www.babycenter.com

ادامه دارد …

( مجموع: ۰ میانگین: ۰/۵)

ارسال نظر شما