اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

به سایت توت فرنگی خوش آمدید , جهت عضویت در سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نقش پدر در رفتار کودک چیست و چطور باید با فرزندان رفتار کند؟

نقش پدر در رفتار کودک چیست و چطور باید با فرزندان رفتار کند؟

باباهای عزیز بهتره که شما هم در تربیت صحیح کودک سهم خودتون رو انجام بدین. فرزند شما بسیاری از کارها رو از شما به صورت مستقیم و غیر مستقیم یاد میگیره و انجام میده.

همیشه با همسرتون به صورت خیلی محترم صحبت کنید و احترام همسرتون رو حفظ کنید. اقایونی که با صدای بلند و بی احترامی با همسر خود صحبت میکنن این اموزش و اجازه رو به فرزندان خود میدهند که با مادرشان با احترام حرف نزنند. زیرا با خود به این نتیجه میرسند که اگر مادر فرد قابل احترامی بود پس پدر هم با او با احترام رفتار و صحبت میکرد. پس سعی کنید همیشه احترام مادر را حفظ کرده تا فرزندتان هم با احترام با مادرش صحبت کند.

کودکان بسیار بهداشت شخصی را از پدر الگو برداری میکنند. پدری که به بهداشت خود توجه دارد، حمام و عطر و مسواک را توجه میکند، لازم نیست به کودک دائم تذکر دهد. کودک با مشاهده به این نتیجه میرسد که به بهداشت خود توجه کند و بسیار به خود رسیدگی میکند کودک با مشاهده به این نتیجه می رسد که بهداشت شخصی برای او مفید است.

پدر ها هنگام ورود به خانه نباید مشکلات خود را همراه خود بیاورند و با ناراحتی و عصبانیت و خستگی وارد خانه شوند. باید با لبخند و خوش رویی وارد شوند؛ چرا که کودک درک میکند خانه محلی امن و ارام برای همه است و کودک هم ارامش و اخلاق خوب را در خود نهادینه میکند و متوجه میشود که با وجود کار و مشکلات خانه محل آرامش است.

کودک ارامش و لبخند و اخلاق خوب را مشاهده میکند و خود او هم خوش اخلاق میشود و خانه همیشه برای او محلی است برای ارامش نه تنش. پدرها باید در کارهای خانه به مادر کمک کنند باید به کودک به این درک برسد که کار خانه مختص مادر نیست و او نباید همیشه کار کند و بقیه استراحت کنند. کودک با کمک پدر به مادر و همکاری در خانه باید متوجه شود خانه محل همکاری است و نباید مادر کار کند و بقیه استراحت کنند. باید متوجه شود که مادر هم به اندازه ی بقیه ی اعضا خانواده حق استراحت دارد.

کودک با دیدن همکاری و کمک پدر متوجه احترام به مادر و شان مادر میشود. پس متوجه شدیم که رفتارهای پدر در خانه و با اعضای خانواده بسیار تاثیر بر تربیت کودک دارد و پدران اگاهانه و غیر اگاهانه بر رفتار و شخصیت کودک تاثیر میگذارند. پس باید پدران هم با مطالعه نقش خود را در تربیت صحیح کودک اعمال کنند.

ارسال نظر شما