اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

به سایت توت فرنگی خوش آمدید , جهت عضویت در سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

معلم خصوصی کودک چگونه می تواند به فرزند شما کمک کند؟

معلم خصوصی کودک چگونه می تواند به فرزند شما کمک کند؟

گاهی کودک شما نیاز دارد در دروس مدرسه اش از کسی کمک بگیرد، اما والدین چگونه باید متوجه نیاز فرزند به معلم خصوصی کودک شوند؟ تیم آموزشی توت فرنگی قصد دارد تا شش علامت در کودکان را که نشانگر لزوم استفاده از معلم خصوصی کودک است توضیح دهد، در همین راستا مطالب زیر را تهیه نموده و در اختیار شما والدین عزیز قرار داده ایم.

توصیه ما به شما این است که از فاکتور های زیر استفاده کنید تا به نیاز کودک به معلم خصوصی پی ببرید.

وقتی میزان دروس آموزشی کودکان بیش تر می شود تدریس خصوصی می تواند یک برنامه فوق العاده برای کمک به فرزند شما باشد. توجه فرد به فرد از سوی معلم خصوصی کودک حتی در مورد یک دانش آموز معمولی نیز می تواند معجزه گر باشد. با مشاهده ی علائم زیر در کودک خود بهتر است نسبت به استخدام معلم خصوصی برای وی اقدام کنید.

چه زمانی کمک گرفتن از معلم خصوصی کودک الزامی است؟

مشاهده افت تحصیلی در کودک

اگر‌ فکر می کنید فرزند شما می تواند نمره های بهتری از آنچه اخیرا گرفته داشته باشد، یا اگر شاهد کاهش چشمگیری در نمره و معدل کودک خود هستید بهتر است با معلم او در این مورد مشورت کنید. وی می تواند نقاط ضعف تحصیلی کودک را به شما معرفی کند. به عنوان مثال با آگاهی از این موضوع که کودک شما در ریاضی قوی است اما در خواندن از روی متون مشکل دارد به این نتیجه می رسید که حتما در یادگیری ریاضی به روش روخوانی از روی کتاب نیز مشکل خواهد داشت. معلم فرزند شما نیز می تواند بی توجهی کودک به بعضی موضوعات را به شما گزارش دهد، که این بی توجهی نشان دهنده ی مشکل عدم تمرکز در کودک شماست.

کودک نمی تواند به خوبی زمان را مدیریت کند

اگر کودک شما پروژه های مدرسه اش را انجام نمی دهد و انجام تکالیف را به آخر وقت موکول‌ می کند، به احتمال زیاد تنها مشکل او این است که نمی تواند با افزایش حجم تکالیف از عهده ی آنها بر نمی آید. البته توجه داشته باشید که گاها و شاید به شکل اتفاقی کودک شما نتواند تکالیفش را انجام دهد که امری کاملا طبیعی است. اما اگر کودک در انجام تکالیف عقب می ماند نشان دهنده این است که فرزند شما مشکل خاصی دارد. نظر یکی از متخصصان این است که قدرتمند ترین چیز ممکن برای کمک به تحصیل کودک توجه مدام والدین به نحوه پیشرفت تحصیلی فرزندشان است. والدینی که احساس می کنند کودکشان در مدرسه مشکل خاصی دارد، در مدیریت زمان با مشکل روبه روست و یا اگر در یادگیری ناتوان است، می توانند از متخصصان خبره در این زمینه کمک بگیرند و در صورت نیاز از معلم خصوصی کودک استفاده کنند. معلم خصوصی به کودک شما کمک می‌کند تا عادت های مطالعاتی بهتری داشته باشد، انگیزه درونی اش بیش تر شود و همچنین باعث همگامی فرزند شما با تکالیف و امتحاناتش می شود.

کودک همیشه گیج و سردرگم است

گاهی کودکان به این دلیل که دقیقا نمی دانند چه کاری انجام دهند از عهده تکالیف خود بر نمی آیند. البته تشخیص این موضوع که آیا کودک شما گیج و سردرگم شده و یا اینکه عمدا از تکالیفش فرار می کند کار سختی است. اما اگر کودک شما قبل از امتحان دائما مضطرب است و وقتی می خواهید به او‌ کمک کنید حالت تدافعی به خود می گیرد، مطمئن باشید که بهترین راه حل کمک گرفتن از معلم خصوصی است. کودک شما با کمک معلم خصوصی می تواند همه موضوعات را کامل درک کرده و یاد بگیرد و به خوبی در مدرسه پیشرفت کند. علاوه براین معلم خصوصی کودک شما می تواند یک مشاور مفید برای روابط شما و فرزندتان نیز باشد.

معلم خصوصی برای کودک

کودک اعتماد به نفس کافی ندارد

کاملا طبیعی است که کودک موقع یادگیری مفاهیم جدید مشکل داشته باشد و با یک بار توضیح متوجه موضوع نشود، اما اگر به او‌ صفت خنگی نسبت داده شود کودک آسیب خواهد دید. اگر‌ کودک شما از یاد نگرفتن موضوعات احساس بدی دارد و‌مدام خودش را قایم‌ می‌کند، مطمئنا مشکل عدم اعتماد به نفس دارد. استخدام معلم خصوصی می‌تواند به تقویت مهارت های آموزشی کودک و افزایش اعتماد به نفس او‌ کمک‌ کند. وقتی معلم خصوصی موفق عمل کند، کودک به تدریج انگیزه خواهد یافت و اعتماد به نفس جدیدی به دست می آورد و‌ در نتیجه به شرکت در کلاس ها علاقه مند می شود.

کاهش یافتن نظارت والدین بر پیشرفت تحصیلی کودک

وقتی والدین بیرون از خانه تعهد کاری داشته باشند احتمالا نمی توانند به فرزند خود در انجام تکالیفش کمک کنند و طبیعتا کودک افت تحصیلی پیدا خواهد کرد. از طرفی همانطور که کودک شما بزرگ می شود حجم دروس تدریس شده نیز افزایش می یابد و کودک به وقت و ‌کمک بیش تری برای درس خواندن نیاز خواهد داشت حتی گاهی دروس تدریس شده برای والدین ناشناخته است. همانطور که می بینید والدین بنا به هر دلیلی نمی توانند همیشه به کودک در انجام تکالیفش کمک کنند. در چنین مواقعی معلمان خصوصی می توانند به کودک در حل مشکلاتش کمک کنند.

ناتوانی در یادگیری

ملاقات با معلم خصوصی نیز می تواند برای کودکانی که به اختلالات یادگیری مثل ADHD  ، نارسا خوانی یا مشکلات بینایی مبتلا هستند مفید باشد. کودکانی که ناتوانی یادگیری دارند معمولا در محیط کلاس با مشکلات بیش تری رو به رو هستند. خوشبختانه بسیاری از معلمان خصوصی در زمینه آموزش به چنین کودکانی از تخصص و تجربه کافی برخوردار هستند و همچنین می توانند به خوبی زمان و‌ توجه کافی را به این دانش آموزان اختصاص دهند. به ویژه اگر معلم خصوصی کودک در این زمینه تخصص کافی داشته باشد به راحتی می تواند متناسب با توانایی فرزند شما مفاهیم جدید را به او یاد دهد.

منبع: www.parents.com
( مجموع: ۰ میانگین: ۰/۵)

دیدگاه ( ۱ )

ارسال نظر شما