اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

به سایت توت فرنگی خوش آمدید , جهت عضویت در سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

غذا خوردن با کودک چه مزایایی به دنبال خواهد داشت؟

غذا خوردن با کودک چه مزایایی به دنبال خواهد داشت؟

همه ما از غذا خوردن با کودک خاطرات به یاد ماندنی و شادی داریم. یکی از متخصصان حوزه روانشناسی کودک توصیه می کند از طریق غذا خوردن با کودک و حضور در سر میز شام لحظات شادی را برای فرزند عزیز خود رقم بزنید. مطمین باشید که کودکان چنین خاطرات و ‌چنین لحظاتی را به یاد خواهند سپرد. به یاد داشته باشید که فقط شب عید نیست که خانواده باید دور یک میز جمع شود و اوقات خوشی داشته باشند هر مناسبت کوچکی ‌می ‌تواند شما را دور هم جمع کند.

امروزه که زندگی ما پر از مشغله است بهتر است لحظاتی را به غذا خوردن با کودک خود اختصاص دهیم. مناسبت ها و تشریفات باعث می شوند اعضای خانواده کار های متفرقه را کنار بگذارند و برای چند ساعت دور ‌هم‌ جمع شوند.

آیا فکر می کنید هیچ مناسبتی برای اینکه دور‌هم‌ جمع شوید وجود ندارد؟ حتما اکثر شما اینطور فکر می کنید‌. با اطمینان تمام می توان گفت که بسیاری از خانواده ها در همین هفته مناسبت های زیادی پیش رو دارند، از جشن تولد گرفته تا سالگرد ازدواج، که می توانند به بهانه همین مناسبت ها از غذا خوردن با کودک خود لذت ببرند. در ادامه این مقاله پنج مورد از مناسبت هایی را که می تواند بهانه خوبی برای شما باشد تا لحظاتی را کنار خانواده خود بگذرانید آورده شده.

شام شب جمعه را مقدس بدانید

شاید این فرضیه که خانواده باید شب جمعه در کنار هم جمع شوند کمی قدیمی به نظر برسد اما در واقع این شب می تواند بهانه و نقطه آغاز خوبی برای این باشد که خانواده شام را در کنار هم بخورند. با وجود برنامه های پر مشغله والدین و فعالیت هایی که کودک باید به آنها بپردازد شب جمعه می تواند یکی از فرصت هایی باشد که اعضای خانواده می توانند در کنار هم جمع شوند و والدین می توانند با بودن در کنار کودک خود خاطرات شادی را برای آنها رقم بزنند.

سعی کنید در تعطیلات قوانین غذا خوردن خانواده را بشکنید

آیا تمام سال سعی دارید کودک را از خوردن غذاهای ناسالم منع کنید؟ بهتر است با شروع تعطیلات به کودک اجازه دهید غذا های مورد علاقه اش را بخورد، بهتر است در طی تعطیلات عادت های همیگشی غذایی خانواده را بشکنید تا کودک از غذا خوردن لذت ببرد.

غذا خوردن با کودک

برای خرید همراه کودک به بازار های خانگی بروید

اغلب برای شما هم پیش آمده که فرزندان دلبندتان عاشق کلوچه های خانگی که در بازار های روز تعطیل به فروش می رسد باشند و جمعه ها را با اشتیاق تمام همراه شما به جمعه بازار بیایند تا کلوچه بخرند. شاید اغلب والدین از این موضوع بی خبر باشند اما کودکان معمولا عاشق خوراکی های خانگی هستند. شما می توانید روز های جمعه همراه کودک به بازار های محلی بروید، خوراکی و غذا های خانگی خوشمزه را خریداری کنید و با برپایی یک پیکنیک کوچک از غذا خوردن همراه با کودک خود لذت ببرید.

برای روز تولد کودک یک صبحانه مفصل آماده کنید

اگر می خواهید فرزند عزیزتان در روز تولدش بیش از بیش احساس خاص بودن داشته باشد جشن تولد را از صبح و با صبحانه ای مفصل آغاز کنید. خوراکی های مورد علاقه کودک را برای او تهیه کنید، از کیک شکلاتی خوشرنگ و خوشمزه گرفته تا چیپس خانگی و ساندویچ های پر از سس.

غذای خود را جلوی تویزیون بخورید

هر چند این جمله بر خلاف آن چیزی است که تا به حال در مورد شام سالم در خانواده شنیده اید اما به برنامه های تلویزیونی که باعث می شوند اعضای خانواده کنار هم جمع شوند نیز فکر کنید.‌ برنامه هایی مثل بازی های المپیک، سریال های بین المللی یا یک برنامه مورد علاقه خانواده. اگر همیشه شام را دور میز آشپزخانه می خوردید بهتر است گاهی هم قوانین را بشکنید و‌ همراه خانواده جلوی تلویزیون شام بخورید و از غذا خوردن با کودک و سایر اعضای خانواده لذت ببرید.

منبع: www.parents.com

( مجموع: ۰ میانگین: ۰/۵)

ارسال نظر شما