اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

به سایت توت فرنگی خوش آمدید , جهت عضویت در سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

شغل مادری و وظایف و نکات یک مادر خوب

شغل مادری و وظایف و نکات یک مادر خوب

مادر بودن سخت ترین و در عین حال شیرین ترین کار در دنیا هست. هر مادری عاشق فرزندش است و دوست دارد او را به بهترین شکل تربیت کند اما باید بداند که محبت زیاد و سخت گیری زیاد هر دو برلی تربیت کودک بی فایده است و هر مادری باید بداند درست ترین رفتار در مقابل کودکان چگونه است. گاهی مادران از روی دلسوزی زیاد با کودک اشتباه رفتار کرده و گاهی فکر میکنند که محکم بودن و جدی بودن برای کودک و تربیت او مفید است.

شغل مادری

گاهی مادر ها با دلسوزی زیاد باعث میشوند کودک وابسته باشد و نتواند مستقل و قوی بزرگ شود. اما مادری که مطالعه کرده و با مشاور صحبت میکند و مادری که رفتار درست را میداند، محبت میکن و مهر میورزد. اما اجازه ی وابسته شدن را نمیدهد و کودکی متعادل و مستقل تربیت میکند.

گاهی مادر ها برای علاقه و ابراز عشق به کودک خود شرط میگذارند مثلا میگویند اگر این کار را کنی دوستت داریم اگر اون کار را نکنی دوستت داریم. کودک به این نتیجه میرسد که دوست داشتن او با شرایط و شرط است. این دوست داشتن باقید برای کودک اصلا مناسب نیست. کودک باید بداند که دوست داشتن او بدون قید و شرط است و تحت هر شرایطی برای خانواده عزیز و دوست داشتنی است.

گاهی مادر ها آنقدر به کودک محبت و مهربانی میکنند که حتی کودک وقتی بی احترامی میکند باز مورد تایید و ناز و نوازش و مهربانی خانواده قرار میگیرد. این نوع علاقه به کودک اصلا درست نیست، کودک باید بداند هر چقدر مورد محبت و نوازش قرار میگیرد باید احترام را هم حفظ کند و در صورتی که بی احترامی کند آن مقدار محبت و توجه و محبت را نخواهد داشت.

مادر آگاه

مادری که کامل اگاه نیست دائم کودک را مقصر میداند او را کنترل میکند و دائم کودک را مراقبت میکند. اما مادر با اطلاعات و اگاه و کامل گاهی محیط را کنترل میکند تا کودک کمتر آسیب ببیند و دائم مشکلات و تقصیر ها را از جانب کودک نمیبیند و به کودک اعتماد دارد و اعتماد میدهد. او را دائم تحت نظارت نمیگیرد. محیط را تمن میکند تا کودک در محیط امن باشد و دائم مورد سرزنش و مراقبت قرار نگیرد.

مادرها باید بدانند خشونت در تربیت اشتباه است و نباید دائما همه چیز را با خشونت از کودک بخواهند و او را با خشونت مواجه کنند. مادری که درست رفتار میکند اقتدار دارد. مادری محکم و در عین حال مهربان مادری که کودک را جوری تربیت میکند که نیاز به خشونت نباشد و با اقتدار بتواند کودک را کنترل کند.

مادر ممکن است هر شغلی داشته باشد معلم باشد، خدمتکار، وکیل و یا هر شغلی. اما باید همه مادران بدانند اولین شغل آنها مادری است پس باید به اندازه کافی مادری را آموزش ببینند و در مورد ان مطالعه کنند و با کسی که علم این کار را دارد صحبت کرده تا بتوانند این شغل مهم را به بهترین شکل انجام دهند.

ارسال نظر شما