اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

به سایت توت فرنگی خوش آمدید , جهت عضویت در سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

شب ادراری در کودکان و راه درمان آن

شب ادراری در کودکان و راه درمان آن

شب ادراری در کودکان و راه درمان آن را می توان یکی از مهم ترین دغدغه های والدین دانست که در مواردی حتی به یک نگرانی و بحران بزرگ تبدیل می شود، در حالی که با برخورد صحیح می توان آن را درمان نمود.

تیم آموزشی توت فرنگی قصد دارد تا به بررسی شب ادراری در کودکان بپردازد. در همین راستا مطالب آموزشی زیر را تهیه و در اختیار شما عزیزان گذاشته ایم.

میلیون ها کودک و نوجوان در سراسر جهان به شب ادراری دچارند. این مسئله تا حدی شایع است که حتی تمام کودکان یک‌ کلاس می توانند به شب ادراری مبتلا باشند. شب ادراری مانند سایر ویژگی های بدنی می تواند ارثی باشد. باید توجه داشته باشید که شب ادراری هیچ‌گاه عمدی نیست و ابتلا به شب ادراری به این معنی نیست که کودک تنبل یا کثیف است و درواقع امری غیرقابل پیشگیری است. کودکانی که به شب ادراری مبتلا هستند درواقع نمی‌توانند تشخیص دهند که مثانه شان پر شده. اغلب اوقات کودکی که درحال ادرار کردن است، خواب ادرار کردن در حمام را می بیند به این ترتیب از خواب بیدار می شود و متوجه می شود که خود را خیس کرده است.

اکثر کودکان مبتلا به شب ادراری افرادی هستند که خواب بسیار عمیقی دارند. بعضی از آنها هرشب و‌ گاهی چند شب یک بار خود را خیس می‌کنند. اکثر این کودکان هنگامی که شب را در خانه اقوام می خوابند جای خود را خیس نمی کنند. دلیل آن این است که به خاطر نگرانی از خیس کردن تخت خواب دیگران، تمام شب را یا بیدار می مانند و یا با فکر کردن به این نگرانی دیرتر از همیشه به خواب می روند و مغزشان در طی خواب دائم به این نگرانی فکر می کند و فرد ناخودآگاه خود را خیس نمی کند.

 

و اما خبر های خوب در مورد شب ادراری در کودکان و راه های درمان

خبر خوب این است که شب ادراری در کودکان بالاخره پایان می یابد.

به کودکانتان یاد دهید که بعد از شام آب ننوشند و قبل از رفتن به تخت خواب حتما دستشویی بروند. بسیاری از دکتران معتقد هستند که بهترین درمان برای شب ادراری تمرین یکی از دو روش زیر است.

۱_ هنگام ادرار از خواب بیدار شوید به این ترتیب می توانید سریعا به توالت بروید.

۲_به خوابیدن ادامه دهید و سعی کنید ادرار خود را کنترل کنید.

با انجام چندین تمرین در طی روز می توانید به توانایی های ذکر شده برسید. تمریناتی همچون دیرتر به دستشویی رفتن در طی روز  و استفاده از زنگ خطرهایی که به این منظور طراحی شده اند می تواند مفید واقع شود. این زنگ‌خطرها دارای حسگرهایی هستند که به تشک‌کودک متصل شده و در صورت نفوذ رطوبت ناشی از ادرار کودک به تشک، این حسگرها رطوبت را حس می کنند و به صدا در می آیند. در نتیجه کودک از خواب بیدار شده و به دستشویی می رود.

برای شب ادراری داروهایی نیز تهیه شده است، اما این داروها تاثیر موقتی دارد و شب ادراری را کامل درمان نمی کند و هنگامی که با سایر روش های درمانی نظیر زنگ خطر ترکیب شوند، عملکرد بهتری از خود بر جای خواهند گذاشت. آموزش مغز کودکان برای بیدار شدن در هنگام ادرار به تمرین زیاد نیاز دارد و والدین باید صبور باشند. اما مسئله مهم این است که شب ادراری در کودکان بالاخره متوقف خواهد شد.

منبع:www.kidshealth.org

( مجموع: ۰ میانگین: ۰/۵)

ارسال نظر شما