اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

به سایت توت فرنگی خوش آمدید , جهت عضویت در سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

کودکت رو شاد بزرگ کن تا از زندگی لذت ببره (راهکار تربیت بهتر)

کودکت رو شاد بزرگ کن تا از زندگی لذت ببره (راهکار تربیت بهتر)

همه والدین میدانند که برای اینکه فرزند آنها در بزرگسالی کمتر دچار مشکلات روحی و درگیری های ذهنی شود باید کودکی خود را به خوبی و درست بگذراند. یکی از کار های درست برای گذراندن دوران کودکی، فراهم کردن شادی در کودک است. کودک باید همیشه شاد باشد و از کودکی خود بسیار لذت ببرد تا هم در بزرگسالی کمتر دچار مشکلات روحی شود و هم بتواند سختیهای زندگی را بهتر تحمل کند.

بعضی والدین با نداشتن آگاهی و انجام رفتارهای غلط زندگی را برای کودک سخت کرده و باعث میشوند کودک شاد نباشد و زندگی برایش اذیت کننده باشد.

یکی از کارهایی که شادی را از کودک میگیرد دائما عصبی و پرخاش گر بودن والدین است. کودکانی که دائما در معرض عصبانیت و پرخاش و خشم والدین هستند کودکان شاد و پر نشاطی نخواهند بود. گاها به والدین میگوییم و خیلی از والدین میپذیرند و سعی در تصحیح رفتار خود دارند. اما گاهی والدین میگویند ما دست خودمون نیست، اما نمیشود کودکی دائم در معرض داد و پرخاش باشد و والدین او این توجیح را داشته باشند. آیا شما دائم سر کودک مهمان و همسایه و یا همکار و دوست داد میزنید و پرخاش میکنید که این کار خود را با این جمله توجیه میکنید!

پس والدین بدانند که پرخاش و عصبانیت در روان و آرامش کودک بسیار تاثیر دارد و باید خانه محل امن و آرامی برای کودک باشد.

راهکارهایی برای تربیت بهتر و شادتر کودک

مورد دیگر که باعث میشود کودک شاد نباشد و زندگی برایش خوب نباشد، افسردگی و بی حوصله بودن دائمی والدین است. کودکانی که هر وقت از والدین خود درخواست کاری یا بازی یا صحبت و…. دارند و دائما والدین آنها خسته و بی حوصله هستن و میگویند بعدا یا حال ندارم و…. کودکانی ناآرام و افسرده تربیت کرده و مطمئن باشند کودک این رفتار را یاد میگیرد و با والدین در بزرگسالی به همین صورت رفتار میکند. حتی در روحیه و زندگی و شادی و نشاط او بسیار اثر گذار است. پس سعی کنید اگر والدین افسرده ای هستید حتما به فکر راهکار و درمان باشید و برای فرزند خود وقت و حوصله داشته باشید.

برای کودکان با توجه به علاقه ی خود کودک و توانایی ها و استعداد کودک برنامه و هدف قرار دهید. کودکان بی هدف و مسئولیت که دائما در خانه هستند و یا فقط بازی میکنند و تلویزیون میبینند دچار افسردگی شده و کم کم زندگی برای انها خسته کننده میشود. والدین باید برای کودکان خود هدف گذاری کرده و انها را با توجه به علایق خود کودک در مسیر هدف درست قرار دهند.

والدینی که دایم برای کودک بهانه می اورند کار داریم، دارم جایی میرم، میخوام غذا درست کنم والدینی که خود را پر مشغله کرده و وقتی برای تعامل و درخواست های کودک ندارند کودک را خسته کرده و شادی زندگی را از او میگیرند. پس سعی کنید با کودک خود مراوده داشته و دائما در تعامل باشید. زیرا فقط فرزند شماست که در اینده برایتان خوب یا بد میماند. پس کودکی شاد و سالم را تربیت کنید.

والدین کنترل گر کودکان را خسته میکنند و زندگی را برای او زهر میکنند، والدینی که بیش از حد کودک و زندگی و همه چیز را تحت کنترل میگیرند و دائما میخواهند اوضاع را در دست داشته باشند. مکرر تکرار میکنند، به این دست نزن، فلان کار نکن، انجا نرو، نریز و… با اون بازی نکن دستت بشور و…. والدینی که دائما کودک را تحت کنترل گرفته و به او امر و نهی میکنند، زندگی را برای فرزند زهر و سخت کرده و او را دچار ناراحتی میکنند.

والدین بسیار جدی و عصبی که همیشه کودک را دعوا میکنند و سر کودک داد میزنند. دائما در خانه صدای داد و پرخاش می آید و کودک را دعوا میکنند و با فحش و الفاظ بد با کودک حرف زده و با تحقیر و تن صدای بالا با او حرف میزنند کودکی نا آرام، بدون نشاط و کودکی که زندگی برای او زهر است را پرورش میدهند. پس با یادگیری نکات ریز و انجام دادن راه هایی برای شادی کودکانمان، فرزندی سالم و شاد را تربیت کنیم تا کودک از زندگی لذت برده و بودن و زندگی برایش عذاب آور نشود؛ تا دچار مشکلات روحی در کودکی و بزرگسالی نشود.

ارسال نظر شما