اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

به سایت توت فرنگی خوش آمدید , جهت عضویت در سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نکات طلایی و کاربردی برای تربیت فرزندان پسر

نکات طلایی و کاربردی برای تربیت فرزندان پسر

چگونه می توانیم تربیت فرزندان پسر را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم؟ می دانیم که تربیت کودکان اصول خاصی دارد و والدین اگاه همیشه به دنبال تربیت صحیح و اصول یادگیری تربیت هستند. می دانیم که ذات و جنسیت کودکان هم در برخورد با انها بی تاثیر نیست. پس باید برای کودک دختر و پسر در بعضی زمان ها تربیت خاصی را اعمال کرد. در ادامه همراه ما از مجله کودکان توت فرنگی باشید.

تربیت فرزندان پسر

تربیت فرزندان پسر

در این مبحث میخواهیم چند کلید طلایی در رفتار با پسرها را یاد اوری کنیم تا بتوانیم پسرانی بهتر و سالم تر از لحاظ روانی تربیت کنیم. پسر بچه ها و کلا ذات مردان لجبازی هست. آنها عاشق این هستند که قدرت و قوی بودن خود را ثابت کنند. لذا در برخورد با پسر بچه ها انها را به چالش لجبازی دعوت نکنیم، چون انها شدیدا میخواهند قدرت خود را ثابت کنند. مثلا به انها نگویید بهت میگم درس هات رو بخون. بجاش بگین تو خیلی قوی و سریع هستی و من مطمینم که سریع درسهات رو میتونی انجام بدی.

اگر پسر شما کارهای لطیف کرد نگران نباشید. مثلا داشت یک گل را میچید یا عروسکی را ناز میکرد انها هم طبع لطافت را دارند و انها را به خشن بودن تشویق نکنید. فقط حس مسئولیت پذیری را به او یاد بدهید تا در بزرگسالی پدر و مرد حمایت کننده و مسئول شود. مثلا گلی را که چیده در یک خاک بکارید تا ریشه دهد و او را مسول نگه داری ان گلدون قرار بدین.

درسته که پسر شما تا کوچیکه میشه همه جا با مامانا بیاد. اما فراموش نکنید اصلا نباید همیشه فرزندتون رو با خودتون به مهمونی های زنونه، ارایشگاه و ورزشگاه و غیره ببرین. باید برنامه بگذارین ساعات زیادی با پدر و در محافل مردانه سپری کند. اگر گاهی با مادر باشد اشکالی ندارد. اما باید بیشتر با پدر وقت بگذراند تا بتواند خصلت های مردانه را یاد بگیرد.

سعی کنید پسر را با پدر به استخر و حمام بفرستید. درست هست که پسر کوچولو متوجه نباشه اما دیدن تفاوت های زن و مرد ممکن باعث بلوغ زود رس بشه و بهتر با پدرش باشه اگر امکانش نبود مادر با لباس کودک راحمام کند. بهتر هست که بدانیم نکات کلیدی برای تربیت دختر و پسر در بعضی جاها تفاوت دارد و والدین اگاه با حفظ اون نکات کودک را تربیت کرده و باعث رشد او شوند.

ارسال نظر شما