اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

به سایت توت فرنگی خوش آمدید , جهت عضویت در سایت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

آشنایی با نکات کلیدی و کاربردی تربیت اصولی کودکان

آشنایی با نکات کلیدی و کاربردی تربیت اصولی کودکان

راه های زیادی برای تربیت اصولی کودکان وجود دارد. والدین همیشه به دنبال راه هوایی هستند که بتوانند کودک خود را خوب تربیت کنند. بعضی راه ها کلی هستند و والدین باید با آگاهی آنها را انجام دهند. مادر و پدر نباید به نصیحت و راه کارهای بی پایه و اساس والدین نا گاه گوش کنند. حرف آنها را قبول کرده و در تربیت فرزند خود اجرا کنند. بسیار دیده و شنیده تیم که میگویند اگر کودک کار اشتباه و بدی انجام داد او را تنبیه کنید. در ادامه همراه ما در مجله توت فرنگی باشید.

تربیت اصولی کودکان

والدین نا آگاه کودک کوچک خود را تنبیه هایی میکنند که کودک بسیار اذیت می‌شود و آسیب میبیند. با این روال، نتیجه عکس برای تربیت داریم. به جای اینکه با تنبیه کودک درست تربیت شود به او آسیب می‌زنیم و او را اشتباه تربیت میکنیم. اما راه درست چیست؟ بهتر هست از روش محروم سازی استفاده بشه. به جای اینکه کودک رو تنبیه کنیم او را با توجه به کار اشتباه و سنش از چیزی که دوست دارد محروم کنیم. تنبیه به روش محروم سازی یک روش درست و اصولی است.

بسیاری از والدین نا آگاه به تجربه و گوش کردن به حرف والدین دیگر برای خونه و کودک هیچ مقرراتی نمی‌گذارند. دائم می‌گویند بگذار کودک راحت باشد. اما یک والد آگاه میداند که هر خونه و هر انسان باید تابع قوانینی باشد پس برای خانه و فرزندش قانون های درست و اصولی وضع میکند. تا کودک احترام به قوانین و نظم را از کودکی یاد بگیرد و با گریه و لجبازی کودک اصلا قوانین را از بین نمی‌برد. با گریه و جیغ کودک تسلیم نمیشود. والدین آگاه میدانند گریه کودک وسیله ای برای از بین بردن قوانین آنها نیست.

ارتباط والدین و تربیت کودک

بسیاری از والدین به همسر خود احترام نمی‌گذارند و در خانه با فرزند و همسر خود با الفاظ درست صحبت نمی‌کنند. اگر بچه کار اشتباهی انجام دهد به او توهین می‌کنند. اما میخواهند فرزند مودبی داشته باشند که به آنها احترام می‌گذارد. اما این تناقض باعث میشود کودک یاد بگیرد احترام و ادب شعاری بیش نیست. کودک شما زمانی مودب خواهد بود که در خانه به او و همسر خود احترام بگذارید. به او و همسر خود حتی اگر کار اشتباهی انجام دادند توهین نکنید و از الفاظ نامناسب استفاده نکنید. در خانه از کلمات لطفاً ،خواهش میکنم، سپاسگزارم و غیره زیاد استفاده کنید. به حرف والدین نا آگاه که میگویند تو بزرگ هستی بچه باید بداند تو اجازه الفاظ نادرست رو داری اما او نباید بگوید گوش ندهید. کودک دقیقا آن رفتاری را دارد که از شما میبیند.

بسیاری از والدین نا آگاه می‌گویند ما بچه رو به کارتون عادت دادیم تو هم انجام بده و به کارهایت برس و یابرای بچه پرستار بگیر و تو به کارهایت برس. اما والدین آگاه میدانند باید خودشان با بچه ارتباط داشته باشند. کودکی که والدین به او توجه کنند، برای او وقت بگذارند و با او بازی کنند بسیار باهوش میشوند. اگر دوست دارید فرزند شما باهوش باشد برای او بسیار کتاب بخوانید. با او بازی کنید و به تو توجه کنید. با او حرف بزنید و نظر او را در مورد مسائل مختلف بپرسید. بسیاری از والدین با کودک بازی میکنند اما توجه ندارند. حواسشان نیست و فقط فیزیک آنها با کودک است. این سبک از بازی برای کودک مفید نیست و کودک احتیاج به ارتباط همراه با توجه دارد.

ارسال نظر شما