۷ نشانه ای که نشان میدهد فرزندتان شما را دوست دارد

تیم آموزشی و پژوهشی سایت توت فرنگی در ادامه مقاله دوم سعی دارد تا ۷نشانه از واکنش های کودکان ۴تا۷ سال و کودکان بیشتر از ۷سال را که نشان از دوست داشتن شما دارد، بررسی کند. پس با قسمت سوم این مقاله، همراه ما باشید.

  • ۷نشانه ای که نشان می دهد، کودک ۴تا۷ سالتان شما را دوست دارد
  1. او از خود واکنش نشان می دهد

ممکن است روی خودتان را برگردانید و با یکی از والدین در زمین بازی راجع به مساله ای هم صحبت شوید. در همین زمان کودک شما شروع به پرتاب وسایل و اسباب بازی های محیط می کند. او نیاز دارد تا به او توجهی مثبت بکنید.حتی توجه منفی به او می تواند ختم این مساله آزاردهنده باشد. دکتر کارپ این مساله را، “چیپس سیب زمینی خیس” معرفی می نامد. در چشمان کودک شما، داشتن چیپس خیس بهتر از نداشتن چیپس است. علی رغم آزاردهنده بودن این اخلاق، اما این رفتار یکی از دلایل دوست داشتن شما است.

  1. شما “سوپراستار” کودک خود هستید

در دوران نوپا بودن، نوزاد شما تمام کارهایی را که شما انجام میدادید را عینا تکرار میکرد. اما حال کودک شما به نحوی پیشرفته تر این کار را انجام میدهد. او دیگر وارد کارهای مهمتری میشود. زمانی که کامپیوترش خراب شده باشد با چکشی به جانش افتاده و یا ممکن است با آچاری به سراغ خودرو خراب داخل حیاطتان برود. مهم نیست چه کاری انجام میشود، مهم این است که اینها تقلیدی از سوپراستار زندگیشان یعنی شما خواهد بود.

  1. او عشقش را به زبان می آورد

درنهایت، در اوایل چهارسالگی، کودکان شروع به بیان احساسات و علاقه شان در قالب کلمات واقعی خواهندکرد. ممکن است که بشنوید: مامان دوست دارم. یا پوستت چقدر نرمه مامان. حتی شنیدن این جمله که “میخوام باهات ازدواج کنم تا همیشه باهم باشیم” همان معنی دوست داشتن را القا میکند.

 

  1. او به شما آرامش می دهد

کودک شما ممکن است با مهربانی و همدردی خودش شما را سورپرایز کند. ممکن است در هنگام سرما، پتوی خودش را برای شما بیاورد و یا هنگامی که به خودتان آسیب زده اید شما را ببوسد. او قطعا لحظه ای که شما با درهنگام ناراحتیش رفتار خواهید کرد، جلو چشمان خودش می آورد. شما دنیای کودکتان هستید و او نمیخواهد که دنیایش از هم بپاشد پس او تلاش میکند تا آن را تعمیر و سرهم کند. اما این رفو کردن نشان از یک عشق بسیار زیبا است.

  1. او سعی می کند با کلماتش به شما آسیب بزند

عشق هیچگاه به کسی آسیب نمیزند اما زمانی که در مورد عشق کودکان صحبت میکنیم، گاهی آسیب دیدن اتفاق می افتد. زمانی که شما به او آسیب بزنید و یا از داشتن چیزی نا امیدش کنید، ممکن است او نیز واکنش نشان داده و با الفاظی مانند: “مامان کله پوک” و یا جمله “ازت متنفرم” شما را خطاب قراردهد. درست است که شنیدن این الفاظ جالب به نظر نمیرسد اما مدرکی بر اهمیت داشتن شما در منظر کودکتان است.

  1. او به شما هدیه می دهد

شما ممکن است یک گل چیده شده از حیاط یا یک سنگ زیبا و درخشنده یا تصویری از خودتان را که با مداد شمعی کشیده شده است را از کودکتان هدیه بگیرید. هدیه های بعضا جالب و خنده دار کودکتان نشان می دهد که چقدر شما برای او خاص هستید.

  1. او بازگشت شما را جشن میگیرد

بعد از مدتی که خانه را ترک کردید، کودکتان به شما یک خوش آمد گویی مخصوص تحویل میدهد. اگر موقع ترک خانه فریادهای او را شنیده اید نگران نباشید. این خوش آمد گویی همواره برای شما رخ خواهد داد.

 

منبع: www.babycenter.com

 

ادامه دارد …

بدون نظر
مطالب مرتبط