صبحانه کودک

مسلما داشتن وقت کافی برای درست کردن صبحانه کودک و حتی راضی کردن فرزندان به خوردن صبحانه می تواند یکی از مشکلات هریک از شما والدین باشد. خبر خوب این است که دیگر نیازی نیست در هر ‌وعده صبحانه یک غذای کامل آماده کنید. فقط کافی است مطمئن شوید فرزندتان چیزی می‌خورد که انرژی ‌کافی و ‌کمی مواد مغذی را به بدنش می رساند. در ادامه راه هایی برای تامین احتیاجات کودک‌ در وعده صبحانه را می خوانید.

آماده کردن صبحانه کودک در چند ثانیه

شربت گرانولا

شربت گرانولا نوعی نوشیدنی مملو از فیبر گرفته شده از غلات بوده و‌ منبعی عالی برای تامین انرژی کودکان به شکل کربوهیدرات است. مطالعات نشان داده که وقتی کودکان چیزی می‌خورند ذهن فعال تری دارند و سلول‌ های مغزی دائما به کربوهیدرات نیاز دارند. سعی کنید انواعی از شربت گراندولا را که بدون شکر است برای کودک خود تهیه کنید.

نان گندم و کره بادام زمینی

نان های تهیه شده از غلات مثل گندم در مقایسه با انواع معمولی از فیبر بیش تری برخوردار است. کره بادام زمینی نیز منبعی از پروتئین است و اکثر چربی مفید موجود در آن به داشتن سرخرگ های سالم تر کمک می کند.

کیک  جو دو سر

کیک ‌جو دو سر که حاوی فیبر زیاد و چربی کم تری است و مقادیر قابل توجهی از پتاسیم و منیزیم را در اختیار بدن فرزند دلبند شما قرار می دهد می تواند همراه با مربای توت فرنگی به عنوان یک صبحانه عالی عمل نماید.

صبحانه های دو دقیقه ای برای فرزندان دلبند شما

میوه ها

میوه هایی مثل سیب نه تنها باعث حس سر زندگی در افراد می شود بلکه فیبر زیادی نیز دارد. موز نیز به عنوان منبعی غنی از پتاسیم شناخته می شود پتاسیم نوعی ماده معدنی است که فرزندان شما برای داشتن فعالیت های فیزیکی به آن نیاز دارند. این نوع میوه ها با تنظیم سطح قند خون فرزند شما کاهش فعالیت وی طی پیش از ظهر جلوگیری می‌کند.

شربت پرتقال و ‌موز

ترکیبی از شربت پرتقال، ماست کم چرب و یک ‌نصفه موز می تواند معجونی پر از کربوهیدرات، ویتامین، مواد معدنی و کلسیم برای فرزند شما باشد. البته به یاد داشته باشید که فرزندتان در خوردن این شربت زیاده روی نکند. متخصصان معتقدند کودکان نباید روزانه بیش از یک و نیم لیوان شربت میوه بخورند.

شربت گیلاس

یک‌ و نیم فنجان شیر کم چرب را با نصفه موز و یک کف دست گیلاس، که منبعی غنی از آنتی اکسیدان است، مخلوط کنید و شربتی مقوی برای صبحانه کودکان خود آماده کنید.آنتی اکسیدان ها که ماده ای ضروری در مقابله با سرطانی شدن سلول هاست به فراوانی در این نوشیدنی یافت می شود. خوردن چنین نوشیدنی علاوه بر تامین انرژی کودک شما به حفظ سلامتی او ‌نیز کمک می کند.

صبحانه کودک

سالاد‌ میوه

بهتر است در ‌روز های تعطیل هفته مقدار زیادی سالاد میوه درست کنید تا در روز های هفته مقداری از آن را برای فرزند خود سرو‌ کنید. یادتان باشد که در هر بار سرو مقداری ماست به آن اضافه کنید تا میزان کلسیم و پروتئین در آن بیش تر شود.

وافل

آماده سازی وافل های یخ زده معمولا چندان وقت گیر نیست. سعی کنید از نان غلات که حاوی فیبر بسیار است استفاده کنید و به جای شیره از تکه های موز استفاده کنید و آن را با تکه های موز و‌ نان برای کودک خود سرو‌ کنید.

متخصصان معتقدند یکی از سالم ترین صبحانه ها سریال همراه با شیر کم چرب است. این سریال ها غنی از کلسیم و فاقد چربی هستند. به علاوه بعضی از سریال ها با پروتئین ها و ویتامین ها غنی سازی شده اند.

هنگام خرید سریال به کودک اجازه دهید خودش طعم مورد علاقه اش را انتخاب کند، ولی حواستان باشد وی به سمت سریال های شکر دار نرود. می توانید به فرزند خود پیشنهاد دهید سریالش را با تکه های موز شیرین کند.

در ادامه سه نوع از سریال های حاوی فیبر زیاد و شکر کم آورده شده است:

سریال دانه های جو‌ دو سر یا گندم: سریال های ساخته شده از دانه های گندم یا جو دو سر که عمدتا صبحانه اصلی قهرمانان ورزشی بوده می تواند گزینه مناسبی برای پر ‌کردن منوی صبحانه کودک شما باشد.

سریال انگور و آجیل: این سریال که فاقد شکر بودن و حاوی غلات فراوان است یکی از بهترین گزینه هایی است که در فروشگاه ها با آن روبرو می شوید.

آماده کردن صبحانه کودک کار زمان بری نیست و ارزش زحمت شما را دارد. در این مقاله سریع ترین و سالم ترین صبحانه هایی که می توانید برای کودک خود آماده کنید معرفی شد.

منبع: www.babycenter.com

بدون نظر
مطالب مرتبط