بازی گروهی کودکانه

معرفی بازی های گروهی کودکانه برای فرزندان شما

در مقاله قبلی درمورد بازی های گروهی کودکانه توضیحاتی ارائه و‌ مثال هایی از آن آورده شد. تیم آموزشی توت فرنگی قصد دارد در این مقاله بقیه بازی های گروهی را به شما معرفی می‌کند.

گرگ بازی

اکثر شما گرگ بازی را به یاد دارید و حتما در کودکی بیش تر از هر بازی دیگری به گرگ بازی علاقه داشتید. ولی احتمالا با مدل های مختلف آن آشنا نبودید و حتما آنها را تجربه نکرده اید. در این بازی فردی که گرک می شود باید بقیه افراد گروه را دنبال کند و به نوبت همه آنها را بگیرد. گرگ بازی نوعی بازی های گروهی کودکانه پر از هیجان و فعالیت بدنی است که طرفداران زیادی در سراسر نقاط جهان دارد.‌ تعداد افرادی که در این بازی های گروهی کودکانه شرکت می کنند حداقل چهار نفر می تواند باشد. در ادامه انواع مختلف این بازی به شما معرفی می شود.

بازی: زنجیره گرگ ها

نحوه بازی: در ابتدای بازی یکی از افراد به عنوان گرگ تعیین می شود و بقیه اعضای گروه را دنبال می کند. تا اینکه یکی از آنها را می گیرد، سپس هر دو دست های هم را گرفته و بقیه را دنبال می کنند. وقتی این دو نفر موفق می شوند یکی از اعضای گروه را بگیرند زنجیره دو‌نفره به سه نفره تبدیل می شود. اعضای زنجیره کرگی مجبورند با هم هماهنگ باشند تا بتوانند در جهت های درست حرکت کنند و به هدف خود برسند.

گرگ بازی یخی

در این بازی وقتی گرگ ‌موفق می شود به کودکان دست بزند آنها به حالت ایستاده و ثابت در می آیند و در جای خود می ایستند و نباید تکان بخورند، طوری که گویا یخ زده اند. در این بازی هم گروهی ها  باید به پای فرد یخ زده دست بزند تا او را از این حالت آزاد کنند. فرد آزاد شده می تواند مجددا وارد بازی شده و به بازی ادامه دهد.

گرک بازی میوه ای

در این بازی وقتی گرگ به کودکی نزدیک می شود کودک باید سریعا خم شود و اسم یکی از میوه ها یا سبزیجات را بر زبان بیاورد، اگر قبل از گفتن نام میوه گرک بتواند کودک را بگیرد و یا به او دست بزند کودک نیز عضو‌گروه‌گرک ها می شود و باید همراه گرگ بقیه را دنبال کند. این بازی های گروهی کودکانه می تواند سطح دانش کودک شما را نیز ارتقا دهد.

گرک بازی با دست های بسته

در این بازی وقتی گرگ کودک را می‌گیرد کودک دستش را روی همان نقطه ای که گرگ به آنجا دست زده می‌گذارد و به فرار کردن ادامه می دهد، اگر گرگ دوباره توانست به او دست بزند، کودک باید دست دیگرش را روی نقطه جدید بگذارد و در حالیکه هر دو دستش روی بدنش است به بازی ادامه دهد، این بار اگر برای سومین بار گرگ توانست به کودک دست بزند، کودک باید در اصطلاح به بیمارستان (همان کنار زمین بازی) برود و پنج بار بالا پاین بپرد تا حالش خوب شود و دوباره به زمین بازی برگردد.

کودک با این کار مهارت های حرکتی، روحیه کار گروهی و چابکی را به دست می آورد.

بازی گروهی کودکانه

چند بازی های گروهی کودکانه برای روزهای بارانی

روز های بارانی زمانی است که اکثر کودکان به این خاطر که نمی توانند بیرون از خانه با دوستان خود بازی کنند بی تابی می کنند. شما می توانید با روش های زیر کودک خود را در خانه سرگرم کنید.

بازی انداختن بطری ها

تعداد افراد مورد نیاز ۲،۴،۶ نفر

نحوه بازی: برای شروع این بازی به چند بطری نوشابه یک لیتری خالی و چند عدد توپ (توپ های کوچک تر مثل توپ تنیس بهتر است) نیاز دارید. بطری ها را در یک ردیف قرار دهید. کودکان را به دو گروه تقسیم کنید. هریک از گروه ها در یک طرف بطری قرار می گیرند ‌و هریک از تیم ها یک فرصت برای پرتاب بطری ها به  سمت بطری ها و انداختن آنها دارند. بزرگسالان نیز به کودکان رتبه می دهند و برنده را اعلام می کنند.

یک‌ ورژن دیگر این بازی اینگونه است که اعضا از بطری های بی رنگ و سبز رنگ استفاده می‌کنند و هریک از گروه‌ ها باید بطری هایی با رنگ مشخص را به زمین بیندازند.

این بازی باعث تقویت مهارت های حرکتی و‌ ایجاد روحیه کار گروهی در کودک می شود.

شکار اشیا

تعداد افراد مورد نیاز: ۱ تا ۴ نفر و یا بیش تر‌

نحوه بازی : اشیایی قابل شناسایی را جدا کنید و آنها را در نقاط مختلف خانه پنهان کنید سپس فهرستی از این اشیای پنهان شده را به کودک بدهید و با علامت دادن به فرزند خود کمک کنید تا آنها را پیدا کند.

همچنین می‌توانید از کودکان بخواهید به صورت گروهی این کار را انجام دهند و یا این بازی را بیرون از محیط خانه همراه کودکان انجام دهید.

این بازی باعث تقویت مهارت های حل مشکل و کارتیمی می شود.

منبع: kidshealth.org
بدون نظر
مطالب مرتبط