بازی سرگرم کننده کودکان

تیم آموزشی توت فرنگی، قصد دارد تا ۱۰ بازی مهیج و سرگرم کننده را که والدین و کودکان میتوانند با همدیگر انجام دهند، برای شما عزیزان معرفی کند. پس با قسمت اول این مقاله همراه ما باشید.

زمانی که شما با کودک خود مشغول بازی میشوید، حتی بازی های بسیار سرگرم کننده، این احتمال وجود دارد که جذابیت بازی بعد از یک مدت برای هردو شما از بین برود. در ادامه به معرفی بازی هایی مپردازیم که در عین سادگی میتوانند دوباره سرگرمی و جذابیت را برای شما به ارمغان بیاورند.

  1. بازی زمین و ماه

بیل هربرت پدر سه فرزند و استاد دانشگاه، زمانی که دخترش ملانی ۴ساله بود، بازی زمین و ماه را درست کرد. برای شروع دو وسیله برای پخش نور ریز و درشت (چراغ قوه برای نور درشت و لیزر های معمولی برای نور ریز) را تهیه کنید. حال شب هنگام و درون اتاق روی تخت دراز کشیده و در تاریکی به سقف نگاه کنید. وظیفه کودک شما این است که چراغ قوه را گرفته و نقش سیاره زمین را ایفا کرده و با دور آهسته روی سقف آن را بگرداند. وظیفه شما هم این است که با لیزر نقطه ریزی رو سقف ایجاد کرده و دور زمین بگردید.

  1. زیبا سازی جعبه های زائد برای نگهداری خاطرات

هنگام بیرون رفتن از خانه، مثلا رفتن به پارک یا مکان های دیدنی، نقاط زیبا و چیزهای جالب که یاد آن نقطه را زنده نگه میدارد را نشان کنید و از آنها عکس های زیبا بگیرید و خاطرات را ثبت کنید.

زمانی که در خانه هستید به فرزند خود کمک کنید تا یک جعبه معمولی را طراحی کند تا بتوانید همه عکس هایتان را یک جا جمع کند. برای مثال به او اجازه بدهید از یک مکان خاص که مورد علاقه او هست یک نقاشی بکشد و یا یک عکس را پرینت بگیرد و روی جعبه بچسباند. سپس به او بگویید جعبه را رنگ کرده و زیبا کند. همچنین میتوان برای هر مکان خاص یک جعبه مخصوص داشت.

 

بازی سرگرم کننده کودکان

 

سپس در اوقاتی که مجبور هستید در خانه بمانید، با دیدن این عکس ها و زنده کردن آن خاطرات شیرین با کودک خود اوقات خوشی را سپری کنید.

  1. ساختن یک محل خوراک ساده برای پرندگان

برای این کار شما نیاز به یک بشقاب و یا ظرفی که دیواره داشته باشد، به میزان دلخواه بذر مخصوص پرندگان، یک رول خالی دستمال توالت، کره بادام زمینی، مقداری نخ و یک عدد پرتقال یا گریپ فروت دارید. به کودک خود بگویید به میزان معقول بذر پرنده را درون بشقاب و یا ظرف دارای دیواره بریزد. سپس کره بادام زمینی را با قاشق و یا یک وسیله مناسب به دیواره رول خالی دستمال توالت بمالد. این کار را تا زمانی که کل رول آغشته به کره بادام زمینی شود، ادامه دهد. سپس این رول را درون بشقاب قرار داده و آن را آنقدر درون ظرف بگرداند که دانه ها به رول چسبیده و تمام دیواره رول را بپوشاند. حال میتوانید این رول را به شاخه های درختان چسبانده و یا با مقداری نخ از شاخه ها آویزان کنید. شما میتوانید به جای استفاده از رول خالی، از یک پرتقال و یا گریپ فروت مصرف شده و توخالی استفاده نمایید.

 

منبع: www.babycenter.com

 

ادامه دارد …

بدون نظر
مطالب مرتبط